شما اینجا هستید
رسانه » هشدار پلیس فتا در خصوص اپلیکیشن‌های انتخاباتی

به گزارش خبرگزاری بیلبورد، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: با شروع تبلیغات کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، بسیاری از افراد با بهره گیری از روش‌های نوین تبلیغات دست به انتشار اپلیکیشن‌های موبایلی برای آشنایی با کاندید موردنظر خود می‌کنند.

وی بیان داشت: در این میان کلاهبرداران و سودجویان هم از فرصت استفاده کرده و با ترفند ایجاد اپلیکیشن‌های مختلف در پوشش تبلیغ و ارسال آن در شبکه‌های اجتماعی گوناگون و تحریک افراد به دانلود و نصب آنها، دست به سودجویی از کاربران می‌زنند.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان هشدار داد: هنگام برخورد با تبلیغات اغوا کننده و دریافت لینک‌های ناشناس هوشیار بوده و حتماً از صحت آدرس وارد شده اطمینان حاصل و به نتایج موتورهای جستجوگر اکتفا نکنند چون احتمال ارسال درگاه‌های فیشینگ برای کاربران وجود دارد و در صورت کلیک بر روی آن و انجام عملیات بانکی، اطلاعات آنها به سرقت رفته و از حساب آنها به صورت غیر مجاز برداشت می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند آخرین و به روزترین آموزش‌های لازم در خصوص استفاده صحیح از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند

بیلبورد خبری | جدیدترین اخبار ایران و جهان