شما اینجا هستید
مدرسه ، حوزه و دانشگاه » یک پروژه بعد از ۱۵ سال در دانشگاه اصفهان بهره برداری شد

به گزارش خبرنگار بیلبورد، هوشنگ طالبی در آئین بهره‌برداری از ورزشگاه چند منظوره ولایت دانشگاه اصفهان که با حضور محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد با بیان اینکه حداقل در دوره چهار رئیس جمهور و چندین برابر وزیر خدمتگزار بوده‌ام، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید دید وسیعی نسبت به دانشگاه‌های بزرگ بود و توسعه فضای دانشگاهی مصداقی بر این مدعا است.

وی با بیان اینکه هزینه در دانشگاه‌ها در واقع سرمایه‌گذاری است، اضافه کرد: کارکنان و اعضای هیئت علمی نیز در این دولت در زمینه حقوق و مزایا شرایط بسیار خوبی را پیدا کرده‌اند.

رئیس دانشگاه اصفهان با بیان اینکه دانشگاه اصفهان تاکنون صدها هزار فارغ‌التحصیل داشته است، گفت: این دانشگاه جز پنج دانشگاه برتر کشور است و این امر مایه افتخار ماست که در استان اصفهان دانشگاه‌های برتر کشور وجود دارند.

شورای استانی تدوین طرح آمایش دانشگاهی در اصفهان تشکیل شد

وی با اشاره به تشکیل شورای استانی تدوین طرح آمایش فضای دانشگاهی در اصفهان ابراز داشت: استان اصفهان بعد از تهران دارای رتبه دوم آموزش عالی در کشور است.

طالبی با بیان اینکه طی هشت سال گذشته وضعیت رو به بهبودی را در شاخص‌های آموزشی در دانشگاه اصفهان داشته‌ایم، گفت: این دانشگاه بیش از ۶۰۰ عضو هیئت علمی دارد و ارتقای مرتبه دانشجویان و اساتید در زمینه پژوهشی نیز شاهد ارتقای خوبی بودیم.

کاهش ۴۰۰ نفری کارکنان دانشگاه اصفهان

وی با بیان اینکه از ۵۹۰ مدرک علمی تولید شده به یک هزار و ۳۰۰ مقاله علمی رسیده ایم، گفت: باید توجه داشت رویکرد پژوهش‌های دانشگاه در زمینه حل مشکلات جامعه بوده است.

رئیس دانشگاه اصفهان با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ نفر از اعضای هیئت علمی در دانشگاه اصفهان کاهش یافته است، ابراز داشت: این در حالی است که تعداد دانشجویان افزایش یافته و این امر در راستای توجه به کیفیت آموزش است.

وی با بیان اینکه بودجه دانشگاه اصفهان نیز از هشت سال گذشته تاکنون چهار برابر افزایش یافته است، گفت: بودجه به سمت آموزشی و پژوهشی حرکت کرده و وضعیت خوبی را در این زمینه داریم.

طالبی با بیان اینکه بیش از ۵۰ هزار متر مربع ساختمان جدید و ۵۰ هزار متر مربع بهسازی شده است، ادامه داد: این در حالی است که از سال ۹۳ دانشگاه اصفهان بودجه ملی نداشته است و در این زمینه خیران و واگذاری تسهیلات کمک خوبی داشته است.

۱۱ درصد ورزشگاه ولایت باقیمانده است

رئیس دانشگاه اصفهان با بیان اینکه سالن ولایت با ۳۳ میلیارد تومان بودجه و به عنوان نخستین پروژه با بودجه ملی و با دستور رهبر معظم انقلاب به بهره برداری رسیده است، گفت: این سالن سه هزار و ۵۰۰ متر مساحت برای بازی و سه هزار و ۵۰۰ متر سالن جنبی دارد و ۱۱ درصد این پروژه باقیمانده و نیازمند اعتبار برای بهره‌برداری کامل است.

وی گفت: این پروژه سال ۸۵ آغاز شده و در این دولت با اختصاص بودجه به بهره برداری رسید.

بیلبورد خبری | جدیدترین اخبار ایران و جهان