شما اینجا هستید
متفرقه » اتمام نوسازی شبکه برق ۵۶۰ روستا/ اصلاح شبکه ١٠هزار روستا در امسال

به گزارش خبرنگار بیلبورد، محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر امروز در مراسم افتتاح دیسپچینگ ملی جدید برق کشور و طرح‌های جهادی نوسازی شبکه برق ١٠ هزار روستا در سال ١۴٠٠، گفت: به برکت انقلاب اسلامی تمامی روستاهای کشور زیر پوشش کامل برق هستند این در حالی است که امروزه یک میلیارد نفر از جمعیت جهان به برق دسترسی ندارند. این شبکه گسترده برقی طی سال‌ها به مرور دچار فرسودگی شده اند و نیاز به توسعه و نوسازی دارند. بودجه مورد نیاز این طرح در خلال همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی از محل ظرفیت بودجه ١۴٠٠ تأمین می‌شود.

وی افزود: طی این طرح در سال ١۴٠٠ نوسازی و توسعه شبکه برق ١٠ هزار روستا را که جمعیت ٣.۵ میلیون نفری را در بر می‌گیرد، در برنامه داریم. در نتیجه این طرح ١۵٠ هزار متقاضی جدید نیز از نعمت برق بهره مند می‌شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این طرح روستا محور است و با کمک نیروهای ایزایی به صورت روستا به روستا در حال انجام است. در نتیجه این اقدامات از ابتدای سال جاری تاکنون شبکه برق ۵۶٠ روستا را بهسازی و نوسازی کرده ایم. به این ترتیب می‌توان گفت در متناسب با هر شهر در کشور، شبکه برق یک روستا نوسازی شده است.

بیلبورد خبری | جدیدترین اخبار ایران و جهان