شما اینجا هستید
تاریخ » لزوم تبیین و اشاعه فرهنگ دفاع مقدس در بین نسل جوان

به گزارش خبرنگار بیلبورد، خدابخش مرادی شامگاه شنبه در جلسه ستاد گرامیداشت مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت در محل استانداری زنجان بر لزوم تبیین و اشاعه فرهنگ دفاع مقدس در بین نسل جوان استان زنجان تاکید کرد و گفت: باید هفته دفاع مقدس به خوبی گرامی داشته شود.

وی اظهار کرد: محور همه فعالیت‌های استان در خصوص تجلیل، تکریم و ترویج فرهنگ هشت سال دفاع مقدس و شهدای استان و برگزاری کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان باید مورد تاکید قرار گرفته و به خوبی برگزار شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان گفت: باید هماهنگی لازم با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای چاپ کتاب انجام شود و ضروری است دستگاه‌های اجرایی و کمیته‌ها به تناسب ایام تبلیغات محیطی لازم را مد نظر قرار دهند.

مرادی نافچی بر لزوم ضرورت حضور اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به تناسب نامگذاری در شورای نامگذاری استان تاکید کرد و گفت: این اداره کل به عضویت این شورا در آید.

وی نقش اداره کل آموزش و پرورش را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش‌آموزان را مورد تاکید قرار داد و افزود: برنامه‌های دفاع مقدس باید در بستر فضای مجازی به خوبی برگزار شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان گفت: باید ساخت یادمان‌های شهدا در سه شهر سلطانیه، نیک پی و ارمغانخانه مورد توجه جدی فرمانداران در این شهرستانها قرار گیرد.

مرادی نافچی افزود: برای برگزاری مطلوب کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان روسای کمیته‌ها، ادارات و دستگاه‌های اجرایی دارای شرح وظایف مشخصی هستند و در دستورالعمل نیز برای برنامه‌های دفاع مقدس استان ۱۷ بند گنجانده شده است.

وی تصریح کرد: همه آحاد جامعه مدیون شهدا هستند که بزرگترین سرمایه خود را در راه وطن دادند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان بر لزوم ضرورت ثبت برنامه‌های اجرا شده در حوزه دفاع مقدس در سامانه اعلام شده تاکید کرد و گفت: نباید سهل انگاری موجب شود تا جایگاه استان مغفول بماند.

بیلبورد خبری | جدیدترین اخبار ایران و جهان