شما اینجا هستید
جامعه » آزادی ۱۵ زندانی جرائم غیرعمد در استان مرکزی

به گزارش خبرنگار بیلبورد، محمد رضا عسگری عصر چهارشنبه در نشست نهضت آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد گفت: توجه به کرامت انسان و رفع مشکلات افرادی که به دلیل عدم تمکن مالی دچار مشکلاتی شده‌اند مهمترین رویکرد بسیج در آزادی زندانیان است که قطعاً این اقدام می‌تواند آثار و برکات فراوانی برای جامعه داشته باشد.

وی افزود: نجات افرادی که مشکلات مالی برای آنها ایجاد شده و تلاش برای باز اجتماعی شدن آنها علاوه بر اینکه می‌تواند در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر واقع شود می‌تواند در تولید و اقتصاد کشور نیز مؤثر واقع شود.

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله اظهار کرد: یکی از اقدامات خداپسندانه در بسیج و سپاه آزادی زندانیان غیرعمد است که از سال‌های قبل شروع شده و در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری در نهضت کمک مومنانه این اقدام شتاب بیشتری به خود گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: آزادی زندانیان با جرایم غیرعمد در اقتصاد کشور بسیار اثرگذار است چرا که یک زندانی به جای اینکه برای آن سرانه و هزینه‌های نگه داری در زندان انجام شود می‌تواند در بیرون از زندان به تولید و اقتصاد کشور کمک کند.

یکی از شاخصه‌های ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی، صلح و سازش است

عسگری با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی، صلح و سازش است، گفت: این کار نیاز به کارهای بنیادین فرهنگی دارد و لازم است همه در این راستا مشارکت و هم افزایی داشته باشند.

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان امسال بدهی ۳ زندانی غیر عمد پرداخت شد که مجموع رقم آنها بیش از یکصد و پنجاه میلیون تومان بوده است.

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله افزود: در راستای نهضت کمک مومنانه ۱۵ زندانی بدهی‌های آنها پرداخت شد که این کار با تکیه بر ظرفیت‌های اقشاری بسیج و هدایت‌های سپاه روح الله انجام شد.

عسگری بیان کرد: اقشار بسیج ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای دارند که خوشبختانه امروز شاهد انجام فعالیت‌های گسترده در سایر عرصه‌ها توسط بسیج هستیم و آزادی زندانیان غیرعمد نیز یکی از اقداماتی است که باید با کمک مردم و خیرین بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

بیلبورد خبری | جدیدترین اخبار ایران و جهان