شما اینجا هستید
بین الملل » پنتاگون: «حمله‌های ایذایی» در افغانستان بر خروج نیروها اثری ندارد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد به نقل از هیل، «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور اخیراً در افغانستان شاهد برخی «حملات ایذایی کوچک» بودند، اما این حمله‌ها بر خروج نیروهای ایالات متحده از خاک این کشور هیچ اثری نخواهد داشت.

بنا به ادعای این مقام پنتاگون، این حمله‌ها همچنین بر افراد، منابع و پایگاه‌های آمریکا در خاک افغانستان هیچ تأثیر قابل توجهی نگذاشته است.

گفتنی است، همزمان با آغاز خروج نیروهای آمریکا و ائتلاف نظامی ناتو از خاک افغانستان پس از مدت ۲۰ سال، این کشور آسیایی طی روزهای گذشته شاهد تشدید خشونتها و حمله‌های تروریستی بوده است.

در این میان، نیروهای طالبان تهدید کرده‌اند که در صورت عدم پایبندی مقامات واشنگتن به جدول زمانی تعیین شده برای خروج نیروها (تکمیل روند خروج تا یازدهم سپتامبر ۲۰۲۱)، حملات خود علیه نیروهای ایالات متحده و ائتلاف ناتو را بار دیگر آغاز می‌کند.

در مقابل، مقامات آمریکا نیز هشدار دادند که به هرگونه تهدید علیه نیروهای ایالات متحده پاسخ خواهند داد. به همین منظور، ارتش آمریکا چهار فروند بمب افکن بی -۵۲ به این منطقه اعزام کرد.

جان کربی در بخشی از نشست خبری خود در پاسخ به پرسشی درباره تقابل اخیر بین شناورهای نظامی ایران و آمریکا در خلیج فارس گفت: «ما از طریق کانال‌های دیپلماتیک، نگرانی خود را نسبت به فعالیت‌های نیروی دریایی ایران که امنیت منطقه خلیج فارس را تحت الشعاع قرار می‌دهد، اعلام کردیم».

سخنگوی پنتاگون در ادامه مدعی شد: «ما با نیروی دریایی ایران ارتباط مستقیم داریم، اما آنها به اخطارها توجه نمی‌کنند!»

بیلبورد خبری | جدیدترین اخبار ایران و جهان