شما اینجا هستید
جامعه » روستاییان استان مرکزی از تسهیلات طرح سحاب بهره‌مند می‌شوند

به گزارش خبرنگار بیلبورد، محمدعلی آقازیارتی، عصر دوشنبه در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال روستایی شهرستان اراک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس طرح سحاب که در بنیاد برکت تدارک دیده شده است، تسهیلات در بخش صنایع‌دستی از ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون ریال و در بخش گردشگری از ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است که با هدف ایجاد و توسعه سرمایه در گردش واجدین شرایط روستایی پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای امر به ۱۳۰ نفر از روستاییان شهرستان اراک تسهیلات پرداخت خواهد شد، گفت: در این جلسه مصوب شد برای تأیید طرح در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری، امور با نظارت و تأیید میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اراک انجام گیرد.

آقازیارتی بیان کرد: روستاهای محرومی که برای دریافت تسهیلات اشتغال از طرف بخشداران اعلام شده است شامل روستای مالک‌آباد، قلعه‌نو و خیرآباد در بخش معصومیه، روستای ضامنجان، ده‌نمک، رودباران و روستای میقان بخش مرکزی و روستای قلعه ارجناوند، کرکان سفلی و طور سینا در بخش ساروق می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اراک، در خصوص شرایط پرداخت تسهیلات تصریح کرد: شرایط دریافت وام تسهیل شده است به طوری که متقاضیان از طریق بانک پارسیان با یک ضامن کارمند یا ۲ ضامن کاسب با سود ۴ درصد و بازپرداخت ۵ ساله می‌توانند تسهیلات را دریافت کنند.

بیلبورد خبری | جدیدترین اخبار ایران و جهان