شما اینجا هستید
سلامت » تخلفات کرونایی پس از نوروز|‌ورود 157 هزار خودرو به شهرهای قرمز و نارنجی و تردد شبانه؛ نقض قرنطینه توسط 21 هزار بیمار

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر علیرضا رئیسی در برنامه تلویزیونی با اشاره به اعمال جریمه خودروهایی که پروتکلها و ضوابط را در ایام کرونا نقض می‌کنند، اظهار کرد: از تاریخ ۱۴ تا ۲۶ فروردین، ۴۵ هزار و ۴۰۲ دستگاه خودرو به دلیل نقض عدم ورود به شهرهای قرمز، یک میلیون تومان توسط پلیس جریمه شده‌اند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ورود به شهرهای قرمز و نارنجی با پلاک غیربومی و خروج خودروهای بومی از شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است و با اعمال جریمه همراه خواهد بود، گفت: ۷۱ درصد نقض تردد به شهرهای قرمز، در ۶ استان اصفهان، البرز، همدان، مازندران، فارس و آذربایجان شرقی صورت گرفته است که باید توجه ویژه‌ای به این ۶ استان داشته باشیم.

وی  خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۲۰ تا ۲۱ هزار نفر از ناقلان کرونا، نقض قرنطینه انجام داده و به سفر و مکانهای دیگر رفته‌اند که ان‌شاءالله نیروی انتظامی و قوه‌قضائیه با آنها برخورد جدی خواهند کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۷۳ درصد از نقض قرنطینه مربوط به شهرهای نارنجی نیز در ۶ استان اصفهان، البرز، فارس، مازندران، همدان و خوزستان صورت می‌گیرد، از جریمه ۵۰۰ هزار تومانی ۶۵ هزار و ۲۸ دستگاه خودرو از تاریخ ۱۴ تا ۲۶ فروردین خبر داد که پروتکلهای مربوط به عدم ورود به شهرهای نارنجی را نقض کرده بودند.

به گفته رئیسی، ۴۷ هزار و ۱۰۵ دستگاه خودرو نیز در بازه ۱۴ تا ۲۶ فروردین به دلیل تردد در ساعات ممنوعه (۲۲ تا ۳ بامداد) توسط پلیس ۲۰۰ هزار تومان جریمه شده‌اند و ۶۶ درصد از نقض ترددها در ساعات ممنوعه در ۶ استان تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، گیلان و فارس روی داده است.

انتهای پیام/

بیلبورد خبری | جدیدترین اخبار ایران و جهان