شما اینجا هستید
ورزش » ۱۲ المپیکی کشتی مشخص شدند؛ تقسیم ۴ سهمیه باقیمانده در آلماتی و صوفیه

به گزارش خبرگزاری بیلبورد، رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا برای مشخص شدن ۳۶ سهمیه کشتی فرنگی، زنان و آزاد روزهای ۲۰ تا ۲۲ فروردین ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود. در هر رشته، در هر وزن دو کشتی گیر فینالیست سهمیه المپیک خواهند گرفت و اینکه مسابقه فینال برگزار شود یا نه، بستگی به تصمیم میزبان و نماینده اتحادیه جهانی در آلماتی خواهد داشت.

تا پیش از این ۶ کشتی گیر از مسابقات جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان سهمیه شرکت در مسابقات المپیک را دریافت کرده‌اند. نفرات اول تا پنجم هر وزن موفق شدند در آخرین مسابقه جهانی پیش از کرونا مجوز ورود به توکیو را بگیرند.

در ادامه نیز ۸ کشتی‌گیر از مسابقات گزینشی ۴ قاره (نفرات اول و دوم هر وزن) به مجوزداران قبلی اضافه می‌شوند و درنهایت دو سهمیه باقی مانده هر وزن از آن نفرات فینالیست اوزان المپیکی در مسابقات گزینشی جهانی که ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت در صوفیه بلغارستان برگزار می‌شود، خواهد شد.

تا امروز تکلیف ۱۲ سهمیه مشخص شده و با برگزاری مسابقات گزینشی قاره آسیا جمع سهمیه داران هر وزن به ۱۴ نفر می‌رسد و پس از آن دو سهمیه پایانی نیز از آن دو نفر برتر مسابقات گزینشی جهانی در صوفیه خواهد شد.

به این ترتیب درنهایت ۱۶ کشتی گیر در هر وزن سهمیه المپیک دریافت خواهند کرد تا مرداد ماه امسال در توکیو برای کسب مدال به مصاف هم بروند.

انتهای پیام/

بیلبورد خبری | جدیدترین اخبار ایران و جهان