بیلبورد

اطلاعات بیشتر واژه:
نام واژه : بیلبورد
معادل ابجد : 254
تعداد حروف : 7
نقش دستوری : اسم
آواشناسی : BilBord
الگوی تکیه : WS
شمارگان هجا : 2
مترادف : آگهی نما
برابر پارسی : آگهی نما

توضیحات کامل:

یک وبسایت و اپلیکیشن ایرانی با امکانات جامع و کاربردی با آدرس billboard-app.ir می باشد.
فونداسیون: در زیر زمین است و وظیفه نگهداری بار کل سازه را دارد.
پایه: صفحه نگهدارنده بر روی آن سوار می شود و جهت ارتفاع بخشیدن به تابلو استفاده می شود.
صفحه نمایش آگهی: فریم نگهداری آگهی است. یعنی همان قسمت پشت بیلبورد.
رویه تابلو: جهت نصب آگهی استفاده می شود و سطحی صاف و یکدست دارد.
سیتم نور پردازی: معمولاً پروژکتور یا لامپ مهتابی است.
راهروها و نردبان های تعویض رویه.
کلیپس و سپری: جهت صاف نگهداشتن بنر بر روی بیلبورد استفاده می شود. یعنی با کشیدن بنر، باعث می شود صاف نگهداشته شود.
آگهی: این بخش همواره تغییر می کند و آگهی های مشتریان بر روی آن نصب می شود. معمولاً به شکل بنر، فلکسی یا استیکر است.
بیلبورد یا آگهی نما (مصوبه فرهنگستان زبان)، به تابلوی بزرگی گفته می شود که فضای مناسبی برای نصب آگهی را در اختیار دولت، صنعتگران و عرضه کنندگان کالا می گذارد. و در اصل به هر فضای خارجی که امکان نصب آگهی بر آن باشد اطلاق می شود. اما امروزه، بیشتر به معنای تابلوهای بسیار بزرگ و نورپردازی شده است که بر پایه های بلندی قرار گرفته و از فواصل دور قابل دیده شدن هستند.
امروزه آگهی نماها مجموعه ای از تصاویر بزرگ هستند، بعضی از آن ها مضحک، بعضی کمی عجیب و غریب و گاهی کنایه آمیزند. اما در حال حاضر بیلبوردهایی مورد پسند تر هستند و در ذهن باقی می مانند که از ایده ای جدید استفاده کرده باشند. ما به عنوان بیننده می توانیم دیدگاه های مختلفی نسبت به هر آگهی نما داشته باشیم اما این واقعیت را نمی توان انکار کرد که بیلبوردها، نماد جریان دائمی و روان زندگی هستند.
پیشینه آگهی نما به اولین تمدن ها باز می گردد و ما در تاریخ مصر باستان به ستونهای سنگی اوبلیسک برمی خوریم که ستون هایی چهاروجهی با نوک هرمی شکل هستند و از سنگ یک تکه ساخته شده اند، این ستون ها نه تنها جنبه تزئینی داشته اند بلکه برای ترویج مذهب مصریان باستان به کار می رفته اند و بر روی آن ها جملات مذهبی و دعاهای مختلف کنده کاری شده اند. همچنین اوبلیسک هایی وجود دارند که بر روی آن ها قوانین مهم کشوری نبشته شده اند و در معرض دید عموم قرار می گرفته اند. هرچند مطالب موجود بر این ستونها محدود به موارد مذهبی و سیاسی است، اما بدون شک در تعریف امروز از تبلیغات می گنجد.

نوشته شده توسط بیلبورد

اپلیکیشن و وبسایت بیلبورد زیر مجموعه شرکت زردیس خرّم سامان با هدف ارائه خدمات بی نظیر و یکپارچه با نام های دیگری از سال ۱۳۹۳ شروع به کار کرده بود اما از سال ۱۳۹۷ به صورت حرفه ای و با نام بیلبورد زیر مجموعه شرکت زردیس خرّم سامان فعالیت خود را به صورت گسترده تر ادامه داد و هم اکنون طرح های زیادی را در خود جای داده است شما میتوانید با ساخت یک حساب در بیلبورد به همه امکانات بیلبورد دسترسی داشته باشید.

نقد و بررسیتان را بنویسید